ثبت شرکت سورن
ثبت شرکت سورن
ثبت شرکت سورن
تهران : هفت تیر, خیابان بهارمستیان, پلاک۴۵, طبقه۳, واحد ۱۱

فعالیت حقوقی خانواده

فعالیت حقوقی خانواده
فعالیت حقوقی خانواده

اگر قصد دارید از مشاوره فعالیت حقوقی خانواده استفاده کنید بهتر است که با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از وکلای مجرب ما استفاده کنید تا در کمترین زمان پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

نظام خانواده در جامعه نهادی مهم و اساسی به شمار می رود و هسته اولیه نهادهای اجتماعی دیگر  نیز محسوب می گردد.

به همین خاطر دعاوی خانواده   با جنبه های اجتماعی و اخلاقی جامعه  مرتبط می باشد و از اهمیت والایی برخوردار است.

در واقع حقوق خانواده روابط حقوقی اعضاء خانواده و تکالیف آنها نسبت به یکدیگر را تعیین می نماید. با توجه به گسترش مشکلات و معزلات خانوادگی و حجم انبوهی از دعاوی مرتبط با خانواده از جمله دعاوی طلاق،مطالبه مهریه، نفقه، حضانت و….

همچنین  اهمیت دعاوی مرتبط با احوال شخصیه در روابط مالی اعضاء خانواده از جمله( دعاوی حجر و نسب)،ثبت شرکت سورن بر آن گردیده تا با همکاری وکلای مجرب  و متخصص در زمینه امور خانواده و دعاوی خانوادگی و جمعی از اساتید و صاحب نظران دانشگاهی در این حوزه ،گامی مهم در جهت حل و فصل این گونه دعاوی  و حفظ و ابتاع نهاد خانواده بپیماید.

لازم به ذکر است موسسه ما اولین موسسه کشور محسوب می گردد که با همکاری سایر موسسات روانشانسی ،در جدر کنار مشاوره و هدایت امور حقوقی خانواده مراجعین و موکلین را از مزایای رایگان مشاوره روانشناسی و خانواده  نیز بهره مند سازد. مهمترین دعاوی و حوزه هایی که در دپارتمان حقوق خانواده این موسسه تحت پوشش قرار داده شده به شرح ذیل می باشد:

انواع دعاوی طلاق (توافقی ،به درخواست زوجه، به درخواست زوج)-فعالیت حقوقی خانواده

 • ابطال نکاح
 • فسخ نکاح
 • مطالبه مهریه (از دادگاه یا اجراء ثبت )
 • اجرای شروط ضمن عقد نکاح
 • ، مطالبه و استرداد هدایای دوران نامزدی
 • استرداد جهیزیه و اموال
 • مطالبه  استرداد هدایای دوران نامزدی
 • مطالبه اجرت المثل کار های زوجه در منزل، اعسار از پرداخت مهریه
 • ملاقات با فرزند
 • اجرت المثل یا نحله ایام زوجیت
 • ملاقات با فرزند ،سهم الارث زوجین
 • نیز دعاوی مرتبط با احوال شخصیه منجمله (دعوای اثبات نسب، حکم رشد،  و…

آیا می دانید یک وکیل خانواده(فعالیت حقوقی خانواده) خوب چه ویژگی هایی دارد؟

هیچ دانشگاه و یا موسسه خاصی که به آموزش افراد برای این که بتوانند وکیل خانواده شوند وجود ندارد بلکه فارغ التحصیلان رشته حقوق بعد از کسب نمره قبولی در آزمون وکالت نوع فعالیت خود را که در بخش های مختلف حقوق باشد را انتخاب می کنند، که برخی از این وکلا با اخذ پرونده هایی در مورد طلاق، مهریه، نفقه و … در زمینه دعاوی خانوادگی و با عنوان وکیل خانواده فعالیت کرده و در این زمینه تجربه و مهارت لازم را کسب می کنند و به امور حقوقی مربوط به امور خانواده می پردازند.
یکی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خانواده خوب که باید داشته باشد علم، تجربه و سابقه ای است که در امور مربوط به دعاوی خانوادگی کسب نموده است، همچنین برخورداری از معلومات و اطلاعات لازم در مورد مسائل حقوقی و مراحل دادرسی در دادگاه های بدوی، از دیگر ویژگی های یک وکیل خانواده خوب به شمار می آید که موجب می شود تا در زمان دفاع از موکل خود با تدبیر عمل کند.
علاوه بر ویژگی های فوق الذکر بهترین وکیل خانواده بایستی قابل اعتماد و راستگو باشد و در حین انجام وظایف، اسرار خانوادگی را فاش نکرده و تمامی سعی خود را به کار گیرد تا موکلین به حقوق قانونی خود دست پیدا کنند.

ثبت شرکت سورن با دارا بودن وکلای مجرب ، آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند و می توانید از وکیل خانواده ، به صورت رایگان مشاوره حقوقی خانواده ما استفاده کنید. برای تماس با وکیل از شماره های موجود در سایت و یا وکیل آنلاین استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *