ثبت شرکت سورن
ثبت شرکت سورن
ثبت شرکت سورن
تهران : هفت تیر, خیابان بهارمستیان, پلاک۴۵, طبقه۳, واحد ۱۱

ثبت برند دمنوش گیاهی (مراحل، مدارک و مزایا)

ثبت برند دمنوش گیاهی (مراحل، مدارک و مزایا)

ایران کشوری است که تاریخچه‌ غنی از طب گیاهی و داروهای سنتی دارد. دمنوش‌های گیاهی یکی از داروهایی هستند که قرن‌ها است برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌شوند. با افزایش تقاضا برای دمنوش‌های گیاهی، برندهای زیادی در ایران به وجود آمده‌اند که باید مراحل ثبت برند دمنوش گیاهی را پشت سر بگذارند تا بتوانند به طور قانونی و زیر نظر وزارت بهداشت وارد بازار فروش شوند.

به دلیل محبوبیت بالای دمنوش‌های گیاهی، طیف وسیع فواید و طعم‌های متنوع آن‌ها و پوشش دادن سلیقه افراد مختلف تعداد برندهای ثبت شده در حوزه دمنوش‌های گیاهی افزایش چشمگیری داشته است. از این رو، ثبت برند دمنوش‌های گیاهی در داخل ایران نیازمند تکمیل مراحل متعددی است که در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

مدارک لازم برای ثبت برند دمنوش گیاهی توسط اشخاص حقیقی

اشخاص حقیقی می‌توانند از طریق مدارک زیر برای ثبت برند خود اقدامات لازم را انجام دهند. در واقع، اشخاص حقیقی به عنوان یک فرد در جامعه شناخته می‌شوند؛ اما اشخاص حقوقی به عنوان یک شرکت، مؤسسه یا نهاد معرفی می‌شوند.

 • بیانیه ثبت تجارت یا مجوز صادر شده توسط مقامات محلی یا استانی
 • مدرک شناسایی معتبر (مانند شناسه ملی یا گذرنامه) مالک
 • درخواست برای فرم ثبت علامت تجاری
 • وکالت نامه متقاضی در صورت وجود
 • مشخصات کالا و خدمات
 • شواهد مبتنی بر عدم ثبت یک شرکت مشابه
 • اسناد پرداختی مبنی بر پرداخت هزینه‌های رسمی مربوط به ثبت علامت تجاری در ایران

 

دمنوش گیاهی در ایران

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند دمنوش گیاهی توسط اشخاص حقوقی

ثبت برند در شرکت‌های مختلف به افزایش اعتبار و رشد آن‌ها کمک می‌کند. شرکت‌ها و مؤسسات مختلف در واقع به عنوان شخص حقوقی شناخته می‌شوند و همواره از ثبت برند برای رسیدن به اهداف تجاری و اقتصادی خود استفاده می‌کنند. در ادامه با مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی برای ثبت برند دمنوش گیاهی آشنا خواهیم شد.

 • فرم درخواست ثبت نام محصول
 • گواهی تجزیه و تحلیل COA دمنوش گیاهی
 • شرح فرآیند تولید و نمودار جریان
 • فهرست مواد تشکیل‌دهنده با نام علمی و مقدار آن‌ها
 • طراحی لیبل و آثار هنری
 • اثبات مالکیت یا مجوز استفاده از نام تجاری یا علامت تجاری
 • پروانه کسب یا گواهی ثبت شخص حقوقی
 • مجوز واردات و صادرات (در صورت وجود)
 • ارائه کارت بازرگانی
 • پرداخت هزینه‌های ثبت‌نام

 

مراحل ثبت برند دمنوش گیاهی

اولین قدم برای ثبت برند دمنوش گیاهی در ایران، اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. این وزارتخانه تمام محصولات غذایی و آشامیدنی را ملزم می‌کند تا قبل از فروش در بازار، استانداردهای خاصی را رعایت کنند. بهتر است بدانید که استانداردهای مذکور شامل استاندارد بهداشتی، ایمنی و کیفیت هستند.

پس از اخذ مجوزهای لازم، صاحب برند باید علامت تجاری خود را در سازمان مالکیت معنوی ایران به نشانی iripo.ssaa.ir ثبت کند. این کار برای محافظت از برند در برابر نقض حقوق آن توسط سایر شرکت‌ها است. IRIPO درخواست علامت تجاری را بررسی کرده و نهایتاً در صورت امکان، برند را ثبت می‌‎کند. در این بین، ممکن است در مراحل مختلف مشکلات متعددی رخ دهند، اما جای نگرانی نیست؛ چراکه ثبت سورن در این مسیر شما را همراهی خواهد کرد.

مرحله بعدی، دریافت مجوز تولید از سازمان غذا و دارو است. پس از تأیید، به شرکت اجازه داده می‌شود تا محصول خود را تولید و به فروش برساند. علاوه بر این مجوزها، شرکت‌ها باید الزامات برچسب‌گذاری تعیین شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را نیز رعایت کنند.

 

مراحل قانونی ثبت برند دمنوش گیاهی در ایران

مزایای ثبت برند دمنوش گیاهی

با افزایش تعداد افرادی که به دنبال راه‌های جایگزین برای سالم ماندن هستند، ثبت برند دمنوش‌های گیاهی در ایران می‌تواند مزایای بی‌شماری را به همراه داشته باشد. با انجام این کار، کسب‌وکارها می‌توانند فرصت‌هایی را برای خود ایجاد کنند و با بهره‌گیری از صنعت سودآور نوشیدنی‌های بهداشتی مزیت رقابتی به دست آورند. در ادامه به برخی از مزایای ثبت برند دمنوش گیاهی می‌پردازیم.

حمایت قانونی

ثبت برند یا نام تجاری دمنوش گیاهی در ایران حمایت قانونی از برند را فراهم می‌کند و به فرد حق مالکیت انحصاری آن را می‌دهد. این موضوع به محافظت از شهرت و سود برند شما در برابر هرگونه نقض احتمالی یا سوء استفاده از نام آن توسط رقبا کمک می‌کند. شما در این مسیر از حمایت قانونی دولت برخوردار خواهید بود.

افزایش سود

با ثبت برند یا نام تجاری خود در ایران می‌توانید قیمت بهتری را در سفارشات توزیع‌کنندگان ایرانی دریافت کنید و در نتیجه، حاشیه سود خود را در مقایسه با فروش با نام تجاری ثبت نشده افزایش دهید. صنعت پرسود دمنوش گیاهی در ایران از طرفداران بیشماری برخوردار است و شما می‌توانید یکی از آن‌ها باشید.

پتانسیل بازار بزرگ

ایران بیش از 80 میلیون جمعیت دارد که آن را به یکی از بزرگ‌ترین بازارهای خاورمیانه تبدیل می‌کند. با رشد طبقه متوسط ​​و افزایش درآمد قابل تصرف، پتانسیل قابل توجهی برای رشد بازار دمنوش گیاهی به وجود می‌آید. ثبت برند دمنوش گیاهی شما را به یک بازار بزرگ و پرسود وارد می‌کند.

دسترسی به مواد با کیفیت بالا

ایران به دلیل داشتن تنوع زیستی غنی و دانش سنتی گیاهان دارویی معروف است. این امر امکان دسترسی به مواد با کیفیت بالا را فراهم می‌کند که می‌توان از آن‌ها برای ایجاد ترکیبات منحصر به فرد و طعم‌دهنده مختلف گیاهی استفاده کرد.

فرصت‌های صادراتی

پس از راه‌اندازی کسب و کار دمنوش گیاهی در ایران ممکن است فرصت‌هایی برای صادرات دمنوش گیاهی خود به کشورهای همسایه نیز به وجود بیاید و این موضوع پتانسیل تجاری شما را بیشتر از قبل گسترش دهد. در مجموع، ثبت برند دمنوش‌های گیاهی در ایران می‌تواند دسترسی به بازار بزرگ و رو به رشد را با شرایط نظارتی مطلوب و دسترسی به مواد اولیه مرغوب فراهم سازد.

محبوبیت دمنوش‌های گیاهی در ایران

کلام پایانی

ثبت برند دمنوش گیاهی در ایران مستلزم اخذ مجوز از ارگان‌های دولتی مختلف مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و IRIPO است. شرکت‌ها باید الزامات برچسب‌گذاری تعیین شده توسط این مراکز را رعایت کنند. اگر شما هم برای ثبت برند تجاری خود ترغیب شده‌اید، ثبت سورن به عنوان یک اتاق فکر تجاری شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد. متخصصین این حوزه شما را برای عبور از موانع ثبت برند راهنمایی می‌کنند تا در نهایت، مراحل انجام فعالیت تجاری شما به اتمام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *