ثبت شرکت سورن
ثبت شرکت سورن
ثبت شرکت سورن
تهران : هفت تیر, خیابان بهارمستیان, پلاک۴۵, طبقه۳, واحد ۱۱

ثبت برند لوازم خانگی (ضرورت، مراحل، هزینه و زمان)

ثبت برند لوازم خانگی (ضرورت، مراحل، هزینه و زمان)

امروزه انبوه تولیدات لوازم خانگی در شکل‌های مختلف و کارایی متفاوت بیشتر بازارها را انباشته و خریداران را میان انتخاب محصول برتر سرگردان کرده است. از این رو اگر شغل شما تولید لوازم خانگی است باید بتوانید در این بازار شلوغ خود را اثبات کنید و با قدرت بیشتر ظاهر شوید تا بتوانید در دراز مدت در ذهن خریداران باقی مانده و فروش خود را هر روز بیشتر کنید، لذا برای رسیدن به این هدف باید برند لوازم خانگی خود را به ثبت برسانید. ثبت برند لوازم خانگی امروزه از ضروریات تولید است؛ با توجه به تولیدات انبوه و گوناگون، موفقیت در امر فروش از آن کسانی است که بتوانند با قدرت بیشتری ظاهر شوند. در این پست به این موضوع می پردازیم که چگونه میتوان برند لوازم خانگی خود را ثبت کرد.

ضرورت ثبت برند لوازم خانگی

ضرورت ثبت برند لوازم خانگی

چنانکه ذکر شد به دلیل اشباع بازار از تولیدات مختلف، مردم نسبت به لوازم خانگی متفرقه اقبال کمتری دارند و ترجیح می دهند از برندهای معروف خرید کنند. زیرا لوازم خانگی ابزارهای کاربردی هستند و باید عمر طولانی داشته باشند. وسایلی مانند اجاق گاز، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، جاروبرقی، بخار شو، لوازم صوتی و تصویری در هر خانه‌ای مورد استفاده قرار می گیرد و تولید کنندگان بسیاری دارد و اگر شما برند خود را به ثبت نرسانید ممکن است تولید کننده دیگری از نام شما برای لوازم خانگی خود استفاده کرده یا آن نام را به ثبت برساند و در صورت کپی نام برند شما هیچ اقدام قانونی نمی توانید انجام دهید.

ارتقای شغلی

ثبت برند موجب ارتقای شغل شما می شود. شما با ثبت برند برای لوازم خانگی خود شناسنامه می گیرید و میتوانید همه جا برند خود را اعتماد به نفس کامل معرفی کنید. در واقع ثبت برند به تولیدات شما هویت می بخشد.

ماندگاری

ثبت برند به شناخته شدن تولیدات شما کمک می کند. نام برند در ذهن مردم می ماند و اگر از محصول شما راضی باشند از سایر تولیدات همان برند استفاده می کنند. با توجه به طولانی و ماندگار بودن استفاده از لوازم خانگی در صورتی که برند شما ثبت شده و شناخته شده باشد هیچگاه فراموش نخواهید شد.

اعتبار

برند شناسنامه تولیدات لوازم خانگی شماست؛ بنابراین ثبت برند اعتبار و ارزش کار شما را بالا می برد و موقعیتتان را در بازار تثبیت می کند. پس از ثبت برند می توانید برای تولیدات خود تبلیغات کنید و مزایای و برتری‌های آن را نسبت به سایر برندها یادآور شوید

نامحدود شدن

با ثبت برند می‌توانید در بازارهای خارجی نیز به رقابت بپردازید و فعالیت شما از محدودیت خارج میشود و لذا می‌توانید با صادرات لوازم خانگی خود درامد دلاری کسب کنید.

تبلیغات در سایت های اینترنتی

با توجه به این که فضای مجازی در معرفی تولیدات و جذب مشتری کارایی بالایی دارد تبلیغات در این فضا برای هر تولید کننده‌ای ضروری است. اگر شما برند لوازم خانگی خود را ثبت نکرده باشید ممکن است سایت‌های تبلیغاتی از معرفی تولیدات شما خودداری کنند و از بازار فروش جا بمانید.

پس از بیان ضرورت ثبت برند لوازم خانگی، شما را با مراحل اداری ثبت برند آشنا می کنیم.

مراحل ثبت برند لوازم خانگی چیست؟

برای ثبت کردن برند لوازم خانگی خود می توانید از مشاوران امینی که در این راستا خدمت رسانی می کنند کمک بگیرید یا صفر تا صد کار خود را به آنها بسپارید در صورتی که شخصاً اقدام به این کار می کنید باید این مراحل را بگذرانید.

 اظهارنامه ثبت برند

اگر قصد دارید برند خود را در داخل کشور ثبت کنید باید در سایت اداره مالکیت معنوی قوه قضائیه اظهار نامه پر کنید و در صورتی که قصد ثبت برند بین المللی داشته باشید؛ باید برند خود را در سیستم ثبت بین المللی مادرید ثبت کرده و کشور مورد نظر خود را نیز مشخص کنید. در این مرحله باید مشخصات مالک برند لوازم خانگی را در فرم مورد نظر ثبت نمایید.

پرداخت هزینه اولیه

پس از پر کردن اظهار نامه و ثبت نام اولیه باید هزینه بررسی اظهارنامه را پرداخت کنید تا به مرحله بعدی بروید.

اخذ شماره اظهار نامه ثبت برند و آپلود مدارک

پس از انجام اقدامات اولیه شماره ای برای شما ارسال می شود و سپس می‌توانید مدارک خود را در سایت اداره مالکیت معنوی قوه قضائیه آپلود کنید.

پرداخت هزینه نهایی ثبت برند

در مرحله پس از پذیرش از سوی اداره مالکیت نیز باید هزینه نهایی ثبت برند را واریز کنید تا اجازه دریافت انتشار آگهی ثبت برای شما ارسال گردد. این مراحل گر چه ساده به نظر می رسد، اما مستلزم صرف وقت فراوان و تحمل دشواری‌هایی است که صاحبان تولیدات لوازم خانگی را بر آن می دارد ثبت برند لوازم خانگی خود را به افراد آشنا به این مراحل بسپارند.

مراحل ثبت برند لوازم خانگی

ثبت برند لوازم خانگی برای اشخاص حقیقی و حقوقی

ثبت برند لوازم خانگی برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است و نوع مدارکی که باید بارگذاری شود تا حدودی تفاوت دارد. اگر تا پایان این مقاله با ما همراه باشید با این تفاوت ها آشنا می شوید.

اشخاص حقیقی برای ثبت برند به چه مدارکی نیاز دارند؟

مدارکی که اشخاص حقیقی باید در سایت مالکیت معنوی قوه قضائیه آپلود کنند شامل مدارک هویتی و مدارک محل اقامت مالک و مدارک مربوط به برند و همچنین مجوزهاست. طبعاً در صورتی می توانید برند خود را ثبت کنید که مجوز کسب و تولید لوازم خانگی را دریافت کرده باشید و محصولات لوازم خانگی شما به خط تولید رسیده باشد که بتوانید برای ثبت برند لوازم خانگی را که تولید می کنید، معرفی نمایید و مدارک مربوط را ارائه کنید:

 1. رونوشت شناسنامه و کارت ملی مالک برند لوازم خانگی که در دفاتر رسمی برابر اصل شده باشد.
 2. نشانی و کد پستی محل اقامت مالک برند لوازم خانگی
 3. پروانه کسب
 4. کارت بازرگانی در صورت تمایل به ثبت برند لاتین برای تجارت بین المللی
 5. دریافت و ارائه مجوز های لازم
 6. توضیح لگو و برند لوازم خانگی خود
 7. تصویر برند یا علامت تجاری لوازم خانگی

 افراد حقوقی برای ثبت برند لوازم خانگی نیاز به چه مدارکی دارند؟

شرکت‌های تولیدی نیز برای ثبت برند مانند افراد حقیقی عمل کنند. افراد حقوقی باید مدارک هویتی و اسناد شرکت خود را همراه با نشانی و کدپستی شرکت بارگذاری کنند. تنها تفاوت این مراحل در این است که شرکت‌ها باید مدارک هویتی اعضای اصلی و مدارک شرکت را نیز به اداره مالکیت معنوی قوه قضائیه ارائه دهند:

 1. رونوشت شناسنامه و کارت ملی اعضای هیأت مدیره که در دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شده باشد.
 2. مدارک ثبتی شرکت و روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 3. کد پستی و نشانی محل شرکت
 4. کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 5. کارت بازرگانی در صورت تمایل به ثبت برند لاتین برای تجارت بین المللی
 6. دریافت و ارائه مجوز های لازم (از جمله پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، جواز کسب و پروانه ساخت)
 7. توضیح لگو و برند
 8. تصویر برند یا علامت تجاری

 

هزینه ثبت برند لوازم خانگی

برای تثبت برند لوازم خانگی باید هزینه آن را برآورد کنید. صرف هزینه برای ثبت برند لوازم خانگی به نسبت مزایایی که دارد، به صرفه است. این هزینه برای ثبت فارسی و لاتین هیچ تفاوتی ندارد. هزینه ها با توجه به مواردی چون دریافت مجوزهای لازم، تعداد محصولات و طبقات درخواستی (نوع کالاها و خدماتی که افراد حقیقی و حقوقی برای برند خود در نظر می گیرند) محاسبه می‌شود. شرکت ثبت سورن می تواند در این زمینه مشاور شما باشد و با هزینه ای مناسب به ثبت برند لوازم خانگی شما کمک کند.

ثبت برند لوازم خانگی چه مدت طول می کشد؟

این موضوع بستگی به عملکرد شما دارد که از قبل همه جوانب را سنجیده باشید و به شکلی صحیح اقدام کنید. در ابتدا باید مطمئن شوید نام برند لوازم خانگی شما تاکنون به ثبت نرسیده است. از این رو اولین اقدام برای ثبت برند لوازم خانگی، استعلام برند است. با این کار در وقت خود صرفه جویی می کنید زیرا در صورتی که نام تکراری ارائه بدهید درگاه مالکیت معنوی قوه قضائیه درخواست شما را بر می گرداند. در صورتی که که همه مراحل را درست انجام داده باشید حدود یک ماه تا چهل روز کاری جهت آگهی نوبت اول و حدود دو ماه و نیم برای دریافت نهایی گواهینامه ثبت برند زمان لازم است؛ بنابراین کل مدت زمان ثبت برند حدود چهارماه است.

مدت زمان ثبت برند لوازم خانگی

جمع بندی

با توجه به جمیع موارد مذکور، ثبت برند از اهم اقداماتی است که برای تولید کنندگان لوازم خانگی مورد نیاز است و چنانچه شما مایل به ثبت برند لوازم خانگی خود نباشید ممکن است در آینده مشکلاتی دامن گیرتان شده و شغل شما را به مخاطره اندازد. در حالی که به سادگی می توانید با مشاوران شرکت ثبت سورن که در این زمینه تخصص دارند مشورت کرده و با صرف هزینه ای اندک برند لوازم خانگی خود را به ثبت رسانده و بتوانید در کنار رقبای قوی خود اظهار وجود کنید و در بازارهای داخلی و خارجی به رقابت بپردازید و نام خود را ماندگار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *